KULTURNI DAN: Ogled gledališke predstave Kit na plaži

Pozdravljeni, devetošolci!

Ker mi ne moremo v gledališče, bo gledališče – v malo drugačni obliki – prišlo do nas. Malo si bomo oddahnili od »običajnega« urnika in si privoščili kulturno poslastico. Doživetje žal ne bo tako kot v gledališču, vendar vseeno upamo, da se boste zmogli prepustiti domišljiji in uživati v gledališki igri.  V teh posebnih časih nam mnoga gledališča brezplačno omogočajo dostop do arhiva gledaliških predstav. Na naše veliko veselje je prosto dostopna tudi predstava Kit na plaži, ki smo si jo v pomladnih mesecih nameravali ogledati v Lutkovnem gledališču Ljubljana.

Kulturni dan je sestavljen iz treh dejavnosti:

1. priprave na ogled
  2. ogleda predstave
  3. zbiranja vtisov

1. Pripravimo se na ogled

V zvezek za književnost napišite naslov: Gledališka predstava Kit na plaži

Spodaj napišite: Na kaj pomisliš ob besedni zvezi kit na plaži? Katere asociacije ti najprej pridejo na pamet?

Navpično napišite naslov predstave in zraven dodajte neko besedo – asociacijo, ki se vam porodi od naslovu Kit na plaži. Upoštevati pa morate, da se beseda začne na točno določeno črko.

I

Ž

I

Zgled: če bi si recimo ogledali predstavo Grozni Gašper, bi vaša naloga lahko zgledala takole:

G –  Gašper

R  – robustnež

O   – otročji

Z – zgaga

N – nagajiv

I – iznajdljiv

2. Ogled predstave

Predstavo  Kit na plaži si boste v domačem udobju ogledali preko spleta, dostopna je na spodnji spletni strani. Pazite, povezava na našo izbrano predstavo je čisto na dnu strani.

3. Moje mnenje in vtisi

Po ogledu moraš narediti dvoje:

1. Poslikaj en predmet, ki te spominja na predstavo in napiši, kako je z njo povezan.
  2. Napiši/posnemi svoje mnenje o predstavi (ti je bila všeč, kateri igralec te je najbolj navdušil, kakšna se ti je zdela scenografija/kostumografija … ).

Svoje izdelke (torej fotografijo in mnenje) do konca tega tedna pošlji svoji učiteljici slovenščine.

Želimo vam prijeten ogled predstave!

Učiteljice Irena, Jana in Patricija