Pozdravljeni učenci, pozdravljeni starši!

Pomlad : Pozitivne Misli

Smo že v tretjem tednu pouka na daljavo in kot smo slišali v novicah, bo verjetno še kar trajalo, ampak mi se ne damo.

ŠPO-Moderni plesi

Začetek novega tedna si bomo popestrili z novo zvrstjo plesa: ZUMBO.

Gremo plesati!!

SEDAJ PA VESELO NA DELO.

Naj vas še enkrat spomnim: KO BOSTE REŠEVALI NALOGE V ZVEZKE, SI V DESNI KOT ZGORAJ NAPIŠITE DATUM REŠEVANJA in DAN.

DRU: Gospodarstvo v preteklosti in šege

Za začetek bomo preverili, ali ste si pravilno izpisali vse rubrike, ki sem vam jih poslala:

Obsredozemske pokrajine v notranjosti so: Kras, Vipavska dolina, Goriška brda in Brkini

Kraške pokrajine: Kras

Nekraške pokrajine: Koprsko primorje, Goriška brda, Brkini, Vipavska dolina

vodovje in večje reke: Soča, Vipava, Dragonja, Reka.

-glavne turistične zanimivosti: Škocjanske jame, Lipica na Krasu, …

-večja mesta: Nova Gorica, Ajdovščina, Sežana, Ilirska Bistrica

-Burja je močan mrzel veter, ki piha v sunkih prek visokih kraških planot iz notranjosti Slovenije

-značilnosti obsredozemskih pokrajin: lipicanci, kraški pršut in teran, praznik češenj, ….

-Zakaj kras pišemo z malo začetnico in kdaj ga pišemo z veliko. Beseda Kras, pisana z veliko začetnico, je ime planote. Beseda kras, pisana z malo začetnico, pa pomeni površje s kraškimi pojavi.

Sedaj bomo pregledali še DL-PRIMORSKE POKRAJINE V NOTRANJOSTI: DL-PRIMORSKE POKRAJINE-REŠITVE

Vaša nova naloga je, da si preberete snov v učbeniku, str. 70, 71; GOSPODARSTVO V PRETEKLOSTI IN ŠEGE

Ko preberete, si zapišite naslov v zvezek in snov predelajte po Paukovi startegiji. Se je še spomnite? Prilagam ponovna navodila, ki ste jih v šoli že dobili in po njej smo že delali:

1. Vzemi prazen list papirja in ga z navpično črto razdeli v dve koloni.
  2. Pozorno preberi besedilo v učbeniku.
  3. Besedilo preberi še enkrat in si podčrtaj bistvene ideje in pomembne podrobnosti.
  4. Podčrtane dele besedila si izpiši s svojimi besedami na levo stran lista.
  5. Na desno stran lista si zapiši najpomembnejše ključne besede in informacije.
  6. Liste prepogni (ali prekrij levo kolono) in snov ponovi s pomočjo ključnih besed.
  7. Dokler ti ponavljanje dela težave, si pomagaj še z zapiski na levi strani lista.

SNOV TOLIKO ČASA PONAVLJAJ, DA JO BOŠ ZNAL NA PAMET, S POMOČJO DESNIH KLJUČNIH BESED.

LUM: Izdelava napisa; OSTANI DOMA!

Upam, da vam je strip o kolesarjenju uspel in  lepo čaka doma, da ga prinesete v šolo. Nekateri ste bili pridni in ste mi ga že poslali, nekatere stripe sem tudi objavila v naši spletni učilnici. Če jih slučajno še niste končali, jih dokončajte ta teden, saj vas že čaka nova naloga.

Kot gledate po TV in drugih medijih se ljudje še vedno ne držijo dogovora in ne ostajajo doma. Pomagajte tudi ti VI in izdelajte svoj slogan z naslovom: OSTANI DOMA!

Uporabi šeleshamer, risalni list ali navaden papir (kar pač imaš doma), prelepi ga s časopisnim papirjem (če nimaš lepila, si ga izdelaj sam; iz moke in vode), nato pusti, da se posuši,

Drugi dan izdelaj napis OSTANI DOMA!. Lahko ga izdelaš iz barvnih koščkov kolaž papirja ali drugega barvnega papirja, lahko ga zapišeš s flomastri, tempera barvicami, voščenkami, kar pač imaš doma. Končane izdelke mi lahko pošlješ, najboljše bomo objavili.

Vaša učiteljica Nadja