Pozdravljeni, kako vam gre učenje na daljavo? Pogrešate kaj šolo in sošolce? Jaz vas kar pogrešam.

miss you clipart i already miss you quotes quotesgram clipart you ...

Pogrešam pa tudi vaše povratne informacije. Nekaj vas je zelo pridnih in se mi skoraj vsak dan javite, tudi kaj vprašate, za ostale pa ne vem, ali delate, ali vam sploh gre, ali imate kaj težav. Zato vas še enkrat pozivam, da se preko kanalov vsak dan javite, kako vam gre delo. Če vam kaj ni jasno, me vprašajte. Samo tako bo naše učenje obrodilo sadove. Zadnja stvar, ki si jo želimo, je ta, da bi ostala vprašanja glede določenih snovi odprta in nerazrešena.

Na začetku preglejte svoje rešitve besedilnih nalog, v katerih so bili tudi ulomki. Kliknite na sliko, potem jo lahko še dodatno povečate, da boste bolje videli.

Danes bomo še vedno ostali pri ulomkih. Ponovili bomo še, kako se računa celoto.

Na spodnji sliki sta prikazana dva različna primera. V zvezek napiši naslov RAČUNAMO CELOTO in prepiši oba primera z lista.

1. računamo celoto v primeru, ko je števec enak 1
  2. računamo celoto v primeru, ko je števec več kot 1

V nadaljevanju boš rešil primere z DL. Pazi, ali boš računal del celote ali celoto.

primer:

2/5 od 25 = (25:5) • 2 = 10

ali

2/5 od   _______ = 30 , ker je (30 : 2) • 5 = 75

DELI CELOTE in CELOTA (delovni list)

Ostalo je tudi še nekaj nalog iz učbenika, str. 142/15., str. 143/16. in 17. naloga. Reši tudi te naloge. V ponedeljek bomo naloge pregledali.